نکات مهم در چاپ انواع پاکت

نکات مهم در چاپ پاکت

نکات مهم در چاپ انواع پاکت: تمامی مواردی که در چاپ زیرمجموعه‌ی ست‌های اداری دارای اهمیت است، در چاپ پاکت نامه نیز بایستی به درستی رعایت گردد. طراحی شما باید به گونه ای بوده که بتوان روی سایزهای مختلفی از پاکت نامه پیاده نمود در این مقاله برای شما از نکات مهم در چاپ پاکت صحبت می کنیم.

شما با توجه به نامه ای که قصد ارسال آن را دارید ممکن است نیاز داشته باشید از سایزهای مختلف پاکت نامه استفاده نمایید.

یک پاکت نامه اداری بایستی دارای یک طراحی کاملاً حرفه ای باشد چرا که یک پاکت نامه به نوعی نشان‌دهنده اصالت و هویت سازمان شما می‌باشد.

یک پاکت نامه هماهنگ با ست اداری کمپانی شما بی‌شک رسمی بودن کار شما را به طرف مقابل نشان داده و باعث می‌شود شما متفاوت از دیگر رقیبان دیده می‌شوید.

نکات مهم در چاپ پاکت

 • جای لوگو، اشعار تبلیغاتی و اطلاعات شرکت باید به درستی بر روی پاکت تعیین شود.
 • از رنگ‌های مناسب برای چاپ پاکت استفاده کنید.
 • رنگ پاکت را با توجه به رنگ لوگو و زمینه کاری خود تعیین کنید.
 • از تصاویر و طرح‌های گرافیکی استفاده کنید که از کیفیت بالایی برخوردار هستند.
 • به فونتی که با آن بر روی پاکت می‌نویسید توجه داشته باشید، سعی کنید از فونت‌های خوانا با اندازه‌ی استاندارد استفاده کنید.
 • از ابعاد استاندارد برای چاپ پاکت استفاده کنید.
 • طراحی و چاپ پاکت شما ممکن است به شکل یکرو و دورو انجام شود.
 • طراحی اصولی مطابق خط قالب و خطوط برش و خط تا
 • طراحی مدرن، ساده و گیرا یکی از مهم‌ترین نکات در چاپ پاکت نامه است زیرا
 • در محل خط تا، از هر طرف پنج ۵ میلی‌متر بهتر است که از عناصر اصلی تصویر مانند آرم و نوشته استفاده نشود.
 • در پاکت نامه کوچک، در لبه‌های کناری به طول 3 سانتی‌متر هیچ‌گونه رنگ یا طرحی قرار ندهید تا کناره‌‌های پاکت، مشکلی در چسبیدن پیدا نکند و اگر زمینه طرح شما رنگی است به‌اندازه ۵ میلی‌متر از رنگ پس‌زمینه در این بخش ادامه دهید تا سطح کار شما یکدست شود.
 • در پاکت نامه بزرگ، در کناره‌ سمت چپ ۲ سانتی‌متر هیچ‌گونه رنگ یا طرحی قرار ندهید تا پاکت نامه مشکلی در چسبیدن پیدا نکند.
 • در پاکت نامه بزرگ، در لبه‌های کناری تا 2 سانتی‌متر هیچ‌گونه رنگ یا طرحی قرار ندهید تا کناره‌‌های پاکت نامه مشکلی در چسبیدن پیدا نکند، تنها اگر زمینه طرح شما رنگی است به‌اندازه ۵ میلی‌متر از رنگ پس‌زمینه در این بخش ادامه دهید تا سطح کار شما یکدست شود.
 • به ابعاد و اندازه‌ها و طرح‌های گسترده کار بسیار دقت کنید تا پاکت چاپ‌شده با طراحی شما همخوانی داشته باشد.
 • از قرار دادن حاشیه در کناره‌های کار به دلیل احتمال عدم تقارن خودداری کنید.
 • از به کار بردن فونت‌های کوچک‌تر از ۶ پوینت خودداری کنید.
 • برای رنگ خط دور همه نوشته‌ها به‌ویژه نوشته‌های کوچک‌تر از ۶ پوینت از یک تک‌رنگ استفاده کنید.

اجزای مهم در طراحی پاکت نامه

سربرگ پاکت نامه از نکات مهم در چاپ پاکت

یکی از نکات مهم در چاپ انواع پاکت این است که شما باید با توجه به سربرگ و رنگ‌سازمانی کمپانی خود، طرح کلی پاکت نامه را مشخص نمایید. یک پاکت نامه ساده همواره از جذابیت بیشتری برخوردار می‌باشد، از انتخاب طرح‌های شلوغ برای پاکت نامه خودداری نموده و حتماً سعی کنید بر روی پاکت نامه از لوگو ساده و طرح سازمانی بهره ببرید.

شما می‌توانید بر اساس کسب و کار خود طراحی مناسبی را برای پاکت نامه خود در نظر بگیرید. برای مثال یک پاکت نامه ممکن است تنها با یک لوگو و اطلاعات تماس کامل شود و برخی دیگر برای اثرگذاری بیشتر به یک عکس یا یک طراحی قوی­تر نیاز داشته باشند.

اطلاعات درج ‌شده بر روی پاکت نامه

یکی دیگر از نکات مهم در چاپ انواع پاکت این است که حتماً در اولین خط، نام شرکت خود را بیاورید و پس از آن اطلاعاتی چون شماره تماس، آدرس ایمیل آورده شود.

می‌توانید آدرس وب سایت و ایمیل سازمان را نیز قید نمایید. شما در قسمت بالایی صفحه این امکان را داشته تا هر آنچه که فکر می‌کنید به اثرگذاری بیشتر پاکت نامه کمک نموده را بیاورید پس حتماً با خلاقیت خود یک پاکت نامه جذاب و با اطلاعاتی مفید طراحی کنید.

فونت

یکی از نکات مهم در چاپ انواع پاکت؛ فونت انتخابی شما برای اطلاعات روی پاکت نامه است زیرا فونت بایستی با نوع کسب و کار شما در تناسب بوده و فونتی را انتخاب کنید که به لوگو و نوع طراحی شما بیاید. حتماً فونتی را انتخاب کنید که کاملاً واضح و خوانا باشد. به‌طور معمول برای پاکت نامه ها از فونتی بین سایز ۹ تا ۱۲ استفاده می‌شود.

رنگ پاکت نامه

در صورتی که لوگو سازمان شما سیاه و سفید بوده پس در چاپ پاکت نامه نیز از رنگ سیاه و سفید استفاده نمایید، این کار باعث کاهش هزینه‌های چاپ نیز خواهد شد. اما چنانچه لوگو و رنگ‌سازمانی شما رنگی بوده طرح پاکت نامه را نیز رنگی و هماهنگ با لوگو و رنگ‌سازمانی خود انتخاب کنید.

تولید و چاپ پاکت ، چاپ ست اداری ، چاپ جعبه ،  چاپ ساکت دستی تبلیغاتی ، ساک دستی آماده ، چاپ کاتالوگ ، چاپ سربرگ ، چاپ لیبل ، چاپ روبان ، چاپ اتیکت آویز ، چاپ مارک پارچه ای چاپ کاغذ بسته بندی ، چاپ ساک پارچه ای ، چاپ فولدر تبلیغاتی ، چاپ کارت ویزیت و کلیه ملزومات کاغذی و چاپی توسط مرکز تخصصی چاپ و بسته بندی چاپ انعکاس

مشاوره و سفارش: 33532729–021

09129562575 خطیبی

09121784130 رفیعی

نظرات شما