چاپ سر رسید

چاپ تقویم و سررسید اختصاصی

چاپ سررسید اختصاصی : از آنجایی که سررسید در طول یکسال و در جاهای مختلفی توسط افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد تبدیل به محصولی تبلیغاتی مفید نیز شده است. از این رو تولید کنندگان و خدمات دهندگان اقدام به چاپ اختصاصی سررسید و درج اطلاعات مرتبط با محصولات و خدمات خود می‌کنند.

چاپ سررسید با طراحی و لوگو شرکت مرسوم ترین راه تبلیغاتی دربین  شرکت ‌های مختلف است. شرکت‌ها در ماه‌های پایانی سال تعداد زیادی سررسید به شکل انبوه و متناسب با ست اداری خود سفارش می‌دهند و بین شرکای تجاری، پرسنل و همکاران خود، و حتی در جلسات رسمی و غیر رسمی، به شکل هدیه تبلیغاتی تقدیم می‌کنند.

امروزه شرکت‌ های مختلف به خوبی نسبت به ارزش بالای هدایای تبلیغاتی در برندسازی و جلب توجه شرکت‌ها واقف هستند. شرکت‌ها و سازمان‌ها به خوبی می‌دانند چنانچه سالنامه یا سررسید با کیفیت و درجه یک داشته باشند و حتی بسته به نوع مخاطبین و شرکای تجاری بتوانند چاپ سررسید را به شکل اختصاصی سفارش دهند تأثیر بسزایی در کسب و کارآنها خواهد داشت.

انواع سررسید

 • سررسید رقعی: این نوع سالنامه‌ها در ابعاد 14 در 21 تولید می‌گردند. اگر به دنبال چاپ سالنامه 1402 هستید که حمل راحت و وزن سبکی داشته باشد، سایز رقعی مناسب شماست.
 • سررسید وزیری: ابعاد این سررسید یا سالنامه‌ها 16.5 در 23 سانتیمتر است که فضای نوشتاری بیشتری دارد. اگر به صورت روزانه از سررسید استفاده می‌کنید و نیاز به حمل آن ندارید، سایز وزیری را انتخاب کنید. تعداد برگه‌های بکار رفته در آن از سایر سررسید‌ها بیشتر است.
 • سررسید اروپایی: چاپ سررسید اروپایی یکی از پرطرفدارترین چاپ  سررسید است. شرکتهایی که قصد دارند برای پرسنل و سازمان‌های مدنظر، سررسید اختصاصی با سایزهای مختلف سفارش دهند از چاپ اروپایی استفاده میکنند زیرا سبک تر و قابل حمل است.

انواع چاپ سررسید اختصاصی براساس نوع صفحات داخلی:

 • مدل‌های روزانه: در این سررسیدها هر روز در یک صفحه مجزا قرار دارد.این سررسید ها تعداد برگه‌های بیشتری برای یاداشت برداری دارند.
 • مدل‌های روزشمار: روزهای شنبه تا چهارشنبه در یک صفحه و 5 شنبه و جمعه در صفحه مجزا هستند. چاپ سررسید روزشمار برای شرکت‌هایی که در روزهای آخر هفته تعطیل هستند و نیاز به یاداشت برداری ندارند مناسب است.
 • مدل‌های دو روز شمار: چاپ سررسید دو روز شمار، دو روز را بر روی یک صفحه چاپ میکنند. به مراتب تعداد برگه‌های بکار رفته نیز کمتر خواهد بود.
 • مدل‌های هفتگی:  در این نوع سررسیدها، روزهای هفته در دو صفحه قرار می‌گیرند.
 • مدل‌های ماهانه: چاپ سررسید ماهانه برای مواقعی است که روزهای هر ماه در یک یا دو صفحه قرار بگیرند. از این نمونه‌ها بیشتر به شکل چک لیست استفاده می‌کنند.  
 • مدل‌های دستیار: تمامی روزهای هفته در یک صفحه قرار دارند بنابراین فضای کمتری برای نکات و یادداشت برداری وجود دارد. چاپ سررسید مدل هفتگی با جدول‌های مخصوص برنامه ریزی است. ضمنا در انتها نیز چند صفحه به اطلاعات فنی و مهندسی اختصاص داده می‌شوند.

انواع سررسید براساس نوع کاغذ:

 • کاغذ کرم: رنگ مغزی این نوع کاغذها کرم است و با همان گرماژ 70 هستند. هنگام استفاده از این سررسیدها چشم شما اذیت نخواهد شد. چون انعکاس نور کمی دارد.
 • کاغذ تحریر: چاپ سررسید با کاغذ تحریر فقط در گرماژ 70 که رایج‌ترین و بهترین نوع کاغذ برای سالنامه محسوب می‌شود انجام می‌گیرد. رنگ مغزی کاغذ تحریر سفید است و طرح سررسید را بر روی آن چاپ می‌کنند.

انواع سررسید براساس جلد

شما میتوانید نوع  جلد سررسید خود را با توجه به سلیقه  و مقدار پولی که هزینه میکنید انتخاب کنید.

 1. سلفون: چاپ سالنامه 1402 با جلد سلفونی که در واقع روکشی از سلفون به شکل مات یا براق روی آن کشیده شده برای سررسیدهایی که روی جلد طلاکوبی شده، مناسب هستند تا از افت کیفیت آن جلوگیری کند.
 • طرح برجسته: برخی از شرکت‌ها نیاز به جلدهایی با طرح برجسته دارند. این نوع جلدها عموما از کاغذ، پلاستیک و رنگ‌های مختلف ساخته می‌شوند. معمولا طرح این سررسیدها، طرح‌های ایرانی و اسلامی است و برای شرکت‌هایی که در حوزه‌های فرهنگی و دینی فعالیت دارند بسیار مناسب است.
 • ارگانایزر: سررسیدهای ارگانایزر و ترمو هر دو جلد چرمی دارند اما اگر سررسید با جلد مرغوب و درجه یک می‌خواهید، جلد ارگانایزر مناسب ‌تر است.
 • جلد چرمی: جلد چرمی از نوع چرم مصنوعی با کیفیت و درجه یک است. اگر شرکت و سازمان شما قصد دارد سررسید لوکس و شیک را سفارش دهد، جلد چرمی را توصیه می‌کنیم.

انواع سررسید براساس فرم و نوع صحافی:

یکی از خدمات پس از چاپ سررسید، خدمات صحافی است که براساس فرم و نوع صحافی به چندین نوع تقسیم می‌گردد:

 • سیمی: در صحافی به روش سیمی، برگه‌های استاندارد پانچ شده و فنر تکی یا دوبل از بین برگه‌ها عبور می‌دهند. مزیت سررسید یا سالنامه سیمی این است که ۱۸۰ درجه باز میشود وبه راحتی ورق میخورد.
 • کلاسوری: چاپ سررسید و صحافی آن به شکل کلاسوری تا حد زیادی شبیه به مدل سیمی است اما با این تفاوت که برگه‌های سالنامه درون حلقه‌های کلاسوری آن قرار دارند و شما میتوانید برگه‌های بیشتری به آن اضافه کنید.
 • دوخت: صحافی با دوخت که در آن برگه‌ها را در تعداد 8، 16 یا 32 تایی می‌دوزند و در نهایت دو انتهای برگه‌ها را به هم می‌چسبانند. دو برگه ضخیم ابتدا و انتهایی سررسید هم به جلد می‌چسبند. چاپ سررسید با صحافی از نوع دوخت را تا مدتهای زیادی میتوان استفاده کرد چون از کیفیت بالایی برخوردار است.

فرم صحافی

از لحاظ فرم صحافی هم به دو شکل افقی وعمودی انجام می‌شوند که جهت باز شدن و ورق زدن صفحات سررسید را مشخص می‌کند.

نکات زیر به شما در انتخاب سررسیدها کمک می‌کند.

چنانچه در طول روز یادداشت برداری و یا پیگیریهای زیادی دارید می توانید از سررسید روز شمار استفاده کنید. زیرا فضای بیشتری برای یادداشت برداری دارد. و تعداد برگه‌ها در سررسید روز شمار بیشتر است.

اگر یادداشت به نسبت کمتری دارید سررسید دو روز شمار مناسب شما می باشد.

سالنامه هفته شمار و یا سالنامه ماه شمار مناسب افرادی می باشد که به دنبال سررسیدی هستند نیمی از صفحات آن تقویم باشد. همچنین این افراد تمایل دارند مابقی صفحات یادداشت باشد و قطعا این دو نوع فرمت بهترین انتخاب به شمار می آیند.

در نوع فرمت ها سررسید روز شمار به علت تعداد برگ بیشتری که نسبت به مابقی سررسیدها دارد قیمت بالاتری دارد. در دسته بندی قیمت ها سررسید همراه با فرمت ماه شمار قیمت کمتری نسبت به مابقی فرمت ها دارد. این نوع سالنامه برای کسانی که از سررسید به عنوان تبلیغ استفاده می کنند از نظر قیمت مرقوم به صرفه تر است.

انواع سررسید (سالنامه)از نظر اندازه در چاپ سررسید اختصاصی

در چاپ به اندازه، قطع نیز گفته میشود ، ما در زیر پر کاربرترین سایزهای سالنامه را به شما معرفی می‌کنیم.

سر رسید (سالنامه) اروپاییی

این سالنامه در ابعاد 14*21  چاپ و تولید میشود و جزو رایج ترین سایز های سررسید است.

سر رسید (سالنامه) رقعی

این سالنامه در ابعاد نزدیک به A5 یعنی 15*21 چاپ و تولید میشود.

سر رسید (سالنامه) وزیری

این سالنامه در ابعاد 17*24  چاپ و تولید میشود و جزو رایج ترین سایز های سررسید است.

 سر رسید (سالنامه) رحلی

این سالنامه به سالنامه مدیران نیز معروف است و دو سایز بزرگ و کوچک تولید میگرد ، به این دلیل به این سررسید مدیران گفته میشود که سایز تشریفاتی و غیر عرف است.

رحلی کوچک دارای ابعاد 24*34 و رحلی بزرگ دارای ابعاد 21*30 چاپ و تولید میشود.

سر رسید (سالنامه) سلطانی

ای سالنامه دارای ابعاد 34*49 می باشد و بزرگترین و کم تولید ترین سایز سررسید است.

سر رسید (سالنامه) خشتی

ای سالنامه دارای ابعاد 21*21 ، 17*17  چاپ و تولید میشوند.

سر رسید (سالنامه) جیبی

این نوع سررسیدها معممولا در سایز 15*10 تولید میگرند ولی ابعادی مثل 8*12 و.... نیز تولید میگردند.

 سر رسید (سالنامه) پالتویی

این دسته از سر رسید و سالنامه ها در دو سایز معمولی دارای ابعاد 12*17  و بلند داراری ابعاد 22*13 چاپ و تولید میشوند.

  اطلاعات مهمی که در چاپ سالنامه اختصاصی درج می شود

در ادامه مواردی از اطلاعاتی که می توانید در سالنامه سفارشی خود داشته باشید را معرفی کرده ایم. برای داشتن سالنامه یونیک و مختص خود سعی کنید حتما اطلاعات زیر را درسالنامه خود ثبت کنید.

 • شماره تلفن مجموعه
 • لوگوی اختصاصی
 • رویدادهای مهم جهان
 • رنگ و طراحی دلخواه متناسب با مجموعه
 • درج تاریخ افتتاح مجموعه
 • آدرس و محل کار شما
 • شعار مخصوص شرکت تان

قیمت چاپ سررسید اختصاصی

و در آخر لازم به ذکر است با توجه به نوع فرمت ها، تعداد برگ، نوع صحافی و جلد انتخابی شما  قیمت سررسیدها متفاوت خواهد بود. برای استعلام قیمت تمام شده چاپ سررسید مورد نظرتان با مرکز تخصصی چاپ آقای پاکت تماس بگیرید. همکاران ما راهنمایی های لازم را به شما ارائه خواهند داد.

کلام آخر

مجموعه چاپ آقای پاکت با انواع خدمات قبل از چاپ سررسید اختصاصی مثل طراحی طبق سلیقه و نیاز شما و همچنین خدمات بعد از چاپ مثل درج لوگو و برند، صحافی و غیره در خدمت شماست. شما می‌توانید براساس راهنمای خرید گفته شده، قبل از ثبت سفارش چاپ سالنامه 1402، بهترین نمونه را از لحاظ سایز، جنس کاغذ، نوع جلد  و سایر موارد انتخاب کنید.

تولید و چاپ پاکت ، چاپ ست اداری ، چاپ جعبه ،  چاپ ساکت دستی تبلیغاتی ، ساک دستی آماده ، چاپ کاتالوگ ، چاپ سربرگ ، چاپ لیبل ، چاپ روبان ، چاپ اتیکت آویز ، چاپ مارک پارچه ای چاپ کاغذ بسته بندی ، چاپ ساک پارچه ای ، چاپ فولدر تبلیغاتی ، چاپ کارت ویزیت و کلیه ملزومات کاغذی و چاپی توسط مرکز تخصصی چاپ و بسته بندی آقای پاکت

مشاوره و سفارش: 33532729–021

09129562575 خطیبی

09121784130 رفیعی