چاپ سربرگ

چاپ سربرگ و سر نسخه

اگر شما به دنبال یک کسب کار بسیار بزرگ، با درآمد بالا و پایداری هستید در ابتدای  کار، نیازبه چاپ سربرگ و ست اداری و مدیریتی که باعث اثر گذاری بهتر روی مشتریانتان شوند را دارید. در واقع تمامی مکاتبات اداریتان، قراردادها و نامه ها نیازمند برگه ای است که لوگو و مشخصات شرکت شما در آن چاپ شده باشد.

سربرگ یکی از اقلام مهم ست اداری است و شامل نکات و مراحلی است که پیش از چاپ باید به آن توجه کرد. در واقع، سربرگی که برای مکاتبات اداری مورد استفاده قرار میگرید، نمایان‌گرسازمان شما است و میتواند اعتبار آن را افزایش یا کاهش دهد. طراحی مناسب سربرگ، ابعاد آن، ضخامت و جنس کاغذی که بر روی آن چاپ میشود از جمله موارد مهم پیش از چاپ است.

مشخصا این نکته بسیار با اهمیت است که جنس و نوع کاغذی که از آن برای چاپ سربرگ خود استفاده می کنید از چه کیفیتی برخوردار است. بالا بودن کیفیت چاپ و جنس کاغذ آن باعث می شود که مشتری شما به کسب و کار شما اعتماد بیشتری کند. ما در آقای پاکت می توانیم کلیه نیازهای شما را چه از لحاظ جنس و چه نوع کیفیت چاپ پاسخگو باشیم.

چاپ سرنسخه

آقای پاکت با سالها تجربه در چاپ انواع اوراق پزشکی از جمله چاپ نسخه پزشک، سرنسخه کلینیک، چاپ فاکتور برای مراکز درمانی، چاپ تراکت تبلیغاتی، سربرگ مرکز پزشکی، پاکت رادیولوژی، پاکت آزمایشگاهی و…  را به صورت تخصصی با تحویل فوری و مناسب ترین قیمت انجام میدهد

چاپ سرنسخه

نمونه سربرگ های چاپ شده توسط آقای پاکت

سربرگ چیست؟ 

سربرگ اداری، از جمله مهمترین عناصر برای یک سازمان است. سربرگ در واقع نوعی کاغذ A4 یا A5 است که از آن برای نگارش نامه‌های اداری و رسمی استفاده می شود. سربرگ به شما کمک می‌کند که درمکاتبات اداری خود رسمی تر و حرفه‌ای ‌تر ظاهر شوید و در کنار آن، برای برند و سازمانتان بازاریابی کنید. علاوه بر این،  مدرکی است نشان می دهد یک نامه از سوی شما به طرف مقابل تان ارسال شده است و امکان هر گونه جعل را از بین میبرد.

طراحی سربرگ چگونه است؟

سربرگ ها بیشتر در اندازه A4 یعنی 210*297  میلی‌متر می باشند. از سربرگ برای انجام نامه نگاری بین ادارات، مؤسسات و اشخاص حقیقی استفاده می شود.

از موارد دیگری که باید در طراحی سربرگ لحاظ گردد مکانی برای نوشتن تاریخ و شماره پیوست می باشد فراموش نشود که نشانی و شماره تلفن نیز باید روی آن قید شود.

همچنین ممکن است در زمینه کاغذ سربرگ، طرح با رنگی به صورت پس زمینه موجود باشد؛  و یا پشت سربرگ نیز ممکن است طراحی شده باشد.

قالب‌های متنوع برای طراحی سربرگ موجود است که ممکن است همه موارد اطلاعاتی که در بالا ذکر کردیم در سمت راست یا چپ و یا در بالا و پایین سربرگ و یا ترکیب هر یک از اینها باشد.

در چاپ سربرگ شرکتی چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

از آنجایی که بیشترین کاربرد سربرگ در ادارات و شرکتها است انتخاب سربرگ می‌بایست متناسب با ویژگیهای آن و نوع کسب و کار انجام پذیرد. در کنار اهمیت تناسب طرح سربرگ با کسب و کار نکات دیگری نیز در طراحی سربرگ وجود دارد که عدم رعایت آنها میتواند به راحتی بر روی چاپ سربرگ با کیفیت و مطلوب، تاثیر گذارد. طراحی سربرگ ضمن آنکه باید از کیفیت بالایی جهت ارسال به چاپخانه برخوردار باشد، می‌بایست دارای فاصله‌ای از لبه کاغذ برای جلوگیری از برش در چاپ نیز باشد.

میزان مطالبی که در یک سربرگ چاپ می‌‎شود تعیین کننده ابعاد یک سربرگ است. درج اطلاعات کوتاه در سربرگی با ابعاد A4 بسیار نا زیبا خواهد بود.

از سویی دیگر در برخی موارد ممکن است برای ایجاد جذابیت، وجه پشتی سربرگ نیز طراحی و چاپ شود. در این حالت معمولا صفحه پشتی سربرگ حاوی لوگو و نام تجاری در قالب طیف رنگی آن شرکت است.

قیمت چاپ سربرگ به چه مواردی بستگی دارد؟

با توجه به اینکه سربرگ‌ها اقلامی بسیار پر کاربرد در شرکتها و کسب‌وکارها هستند، طبیعی است قیمت چاپ سربرگ برایتان مهم باشد و بدانید که چه عواملی بر آن تاثیر میگذارد. از جمله این عوامل، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

جنس و گرماژ کاغذ سربرگ

جنس کاغذی که انتخاب می‌کنید، اصلی‌ترین عامل تعیین کننده هزینه چاپ سربرگ است. هر چقدر گرماژ کاغذ بالاتر باشد، قیمت چاپ سر برگ هم به مراتب بالاتر خواهد رفت. بافت‌داربودن یا نبودن کاغذ هم برهزینه چاپ تاثیرگذار است.

روش چاپ

از چاپ افست و چاپ دیجیتال برای چاپ سربرگ استفاده میشود. چاپ دیجیتال هزینه بالاتری دارد وتیراژ آن کمتر است. ولی چاپ افست هزینه کمتری دارد وتیراژ آن بالاتر است . در اینجا آقای پاکت با در نظر گرفتن خواست مشتری به ارائه خدمات میپردازد.

مزایای چاپ دیجیتال

  • کیفیت بسیار بالای چاپ
  • امکان تغییر اطلاعات در نسخه‌های مختلف
  • مقرون‌به‌صرفه در تیراژ پایین
  • سرعت بالا

مزایای چاپ افست

•    تنوع در جنس کاغذهای مورد استفاده برای چاپ

•    کیفیت بالای چاپ

•     چاپ با تیراژ بالا و هزینه کم

•    استفاده از مد رنگی CMYK و رنگهای ساخته شده دیگر

ابعاد کاغذ سربرگ

سربرگ‌ها به طور کلی در دو سایز A4 و A5 طراحی شده و به چاپ میرسند. کوچکتر از این ابعاد در گروه برگه های یادداشت A6 قرار میگیرد. چاپ سربرگ A4 مطابق با استاندارد 21×29 بوده و سربرگ A5 دارای ابعاد 21×8/14 سانتیمتر است.

طبیعتاً هر چقدر ابعاد سربرگ بیشتر باشد، کاغذ بیشتری مصرف میشود و قیمت چاپ سربرگ هم افزایش پیدا میکند. سربرگ‌ها معمولا در ابعاد A4 و A5 چاپ میشوند. برای مطالب و نامه‌های کوتاه، چاپ سربرگ‌های A5 بیشتر استفاده میشود و جهت ثبت مطالب طولانی‌تر، از سربرگ با ابعاد A4 استفاده میگردد.

برای چاپ سربرگ از چه کاغذهایی استفاده میشود؟

برای چاپ سربرگ از انواع کاغذ های قابل چاپ استفاده میشود. انتخاب کاغذ چاپی از اهمیت زیادی برخوردار است. هرچه نوع کاغذ انتخابی کیفیت بهتری داشته باشد روی پرستیژ شغلی و شرکت شما تاثیر مثبتی دارد. به هر حال، بهترین کاغذ برای سربرگ، کاغذ تحریر با گرماژ 80، 100 و 120 و کاغذ کتان با گرماژ 100 و 120 است.

همچنین، با توجه به ماهیت مکاتبات و اهداف سازمانی‌تان از کاغذهایی مثل کاغذ صدفی با گرماژ 100 و 120 گرم یا کاغذهای فابریانو کرم و طوسی و کاغذ کرافت هم میتوانید برای سربرگ شرکتی استفاده کنید. توجه داشته باشید که اگر قصد دارید سربرگ دورو چاپ کنید، کاغذهای 70 و 80 گرمی اصلا گزینه های مناسبی نیستند و بهتر است از کاغذ تحریر 100 و 120 گرمی بافت دار استفاده کنید. استفاده از کاغذهای سنگین‌تر و بافت‌دار، باعث میشود که سربرگ سازمان شما شیک‌تر و لوکس‌تر دیده شود. هرچند هزینه بیشتری برای شما دارد.

نکاتی که باید در انتخاب نوع کاغذ سربرگ در نظر داشته باشید:

نحوه استفاده از سربرگ، بر گرماژ کاغذ مورد استفاده برای چاپ آن تاثیر میگذارد.

سربرگ تحریر 80 گرمی، نازک‌ترین کاغذی است که برای سربرگ استفاده میشود. این کاغذها قابلیت چاپ سربرگ به‌ صورت چهار رنگ و سر چسب هم دارند.

اگر قرار است از کاغذهای سربرگ در پرینتر استفاده کنید، بهتر است از کاغذهایی که گرماژ پایینی دارند استفاده کنید.

اگر از کاغذ بافت‌دار با گرماژ بالای 100 استفاده کنید، مخاطب نامه هایتان را بیشتر تحت تاثیر قرار خواهید داد.

بهتر است از کاغذ های بافت دار و سنگین برای ارسال پیامهای تبریک برای اشخاص حقیقی یا حقوقی استفاده شود. اما برای مکاتبات معمولی از کاغذ های معمولی  استفاده کنید.

تولید و چاپ پاکت ، چاپ ست اداری ، چاپ جعبه ،  چاپ ساکت دستی تبلیغاتی ، ساک دستی آماده ، چاپ کاتالوگ ، چاپ لیبل ، چاپ روبان ، چاپ اتیکت آویز ، چاپ مارک پارچه ای چاپ کاغذ بسته بندی ، چاپ ساک پارچه ای ، چاپ فولدر تبلیغاتی ، چاپ کارت ویزیت و کلیه ملزومات کاغذی و چاپی توسط مرکز تخصصی چاپ و بسته بندی آقای پاکت

مشاوره و سفارش: 33532729–021

09129562575 خطیبی

09121784130 رفیعی