چاپ فاکتور و قبض

چاپ فاکتور و قبض

چاپ فاکتور و قبض : یکی از پرکاربردترین برگه‌های چاپی برای کلیه مشاغل فاکتور رسمی یا فاکتور فروش می‌باشد. فاکتور یک سند رسمی و تجاری است که توسط فروشنده برای خریدار صادر می‌شود.  در این سند نوع جنس خریداری شده، تعداد و قیمت در آن درج میشود. تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی که کالا، خدمات یا محصولاتی برای ارائه دارند، ملزم به داشتن فاکتور چاپی فروش می باشند و تمام خریدارانی که برای سازمان و یا شرکتی خرید می‌کنند ملزم به ارائه فاکتور چاپی خرید به حسابداری خود هستند.

چند نوع چاپ فاکتور صورت می‌گیرد

فاکتورهای فروش هم در سایز A4 و هم در سایز A5 چاپ می شوند. فاکتور رسمی در دو نوع کاربن لس و الوان موجود است که در نوع کاربن لس دیگر نیازی به استفاده از کاربن ندارید و در نسخه های دو برگی، سه برگی و چهار برگی بنابر نیاز و انتخاب شما چاپ می شود.

 در صورتی که فاکتور شما نیاز به تایید اداره دارایی نداشته باشد می توانید آن را بدون شماره گذاری انتخاب کنید و یا اینکه از شماره دیجیتالی برای آن استفاده کنید و تنها در ظرف یک روز سفارش خود را چاپ کرده و تحویل بگیرید.

 در صورت نیاز به شماره زمان آماده سازی فاکتور رسمی شما ممکن است کمی بیشتر طول بکشد. همچنین امکان سرچسب یا پرفراژ کردن فاکتور های شما نیز وجود دارد.

فاکتور کاربن لس NCR

چاپ فاکتور کاربن لس از پرکاربردترین فاکتورها به حساب می‌آید. فاکتور کاربن لس به این معناست که برای نوشتن فاکتور شما نیازی به قرار دادن کاربن بین برگه های فاکتور نخواهید داشت. چاپ فاکتور کاربن لس NCR مجموعه به صورت 2برگی و 3برگی ارائه می شود. توجه به این نکته نیز ضروری می باشد که رنگ نسخه های وسط کاغذهای کاربن لس بنا بر موجودی چاپخانه خواهد بود.

“در چاپ فاکتور به ازای هر شماره متناسب با تعداد برگ انتخابی شما برگه تحویل داده خواهد شد. به عنوان مثال در انتخاب 1000 شماره 3 برگی، به ازای هر شماره 3 برگه تحویل میشود یعنی برای سفارش 1000 شماره 3000 برگ تحویل داده خواهد شد.

محاسبه قیمت در چاپ فاکتور فروش به انتخاب نوع فاکتورهای انتخابی شما از موارد بالا بستگی دارد.

چاپ قبض رسید

کاربرد قبض رسید این می باشد که شما خدمت، محصول و یا کالایی را قصد دارید به مشتری خود ارائه نمایید. در قبال دریافت مبلغی به عنوان بیعانه، شما یک قبض با مشخصات خریدار و ذکر تاریخ تحویل و مبلغ بیعانه به مشتری ارائه می‌دهید که تضمین انجام خدمات از سوی شما می باشد. خریدار نیز موظف است در هنگام تحویل کالا یا خدمات، قبضی که از سوی شما دریافت نموده است را به شما تحویل دهد که به نوعی شخص صاحب خدمات و یا کالا را مشخص می نماید.

چاپ قبض دسته چکی

قبض دسته چکی به این صورت که یک بخشی از کاغذ قبض پرفراژ خورده و جدا می شود . بخشی که جدا شده به مشتری داده می شود و بخشی که در دسته قبض باقی می ماند برای فروشنده است.

بررسی انواع رایج فاکتور

فاکتورها انواع گوناگونی دارند که بر اساس ویژگی‌های متفاوت تقسیم می‌شوند. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به جنس، شروع شماره فاکتور، سایز، جنس برگه، رسمیت و گرماژ کاغذ اشاره کرد. هر ویژگی خاصیتی متفاوت به فاکتور می‌دهد که موجب می‌شود فاکتور دارای کارایی‌های متنوعی باشد.

 انواع فاکتور از لحاظ رسمیت

 فاکتورها در دو نوع رسمی و غیر رسمی به مشتریان ارائه میگردد. فاکتورهای رسمی برای مشاغلی استفاده می‌شوند که می‌بایست یک نسخه از آن‌ها را به اداره‌ی امور مالیات ارائه دهند این مشاغل موظف به محاسبه‌ی مالیات بر ارزش افزوده برای مشتریان هستند. مانند طلا فروشی ها

 همچنین نوعی دیگر از کسب‌و‌کارها وجود دارند که در آن‌ها صدور فاکتور صرفا به خواسته‌ی مشتریان انجام می‌گیرد همچنین مالیات آن‌ها به صورت علی‌الرأس محاسبه میشود و مجبور به دادن مالیات نیستند. این نوع کسب‌و‌کارها به طور معمول به صورت مشاغل کوچک‌تری همچون مغازه‌های خرید و فروش محلی هستند.

چاپ فاکتور و قبض در مرکز تخصصی چاپ آقای پاکت

در چاپ خانه آقای پاکت برای چاپ فاکتور و قبض، شما نیازی به طراحی ندارید تنها کافی است اطلاعات شرکت خود را برای ما فرستاده و از فرم های آماده ما استفاده کنید و فاکتور خود را در تعداد نسخه و تیراژ درخواستی خود دریافت نمایید. در صورتی که طرح خاصی مد نظرتان است میتوانید آن را با طراحان ما درمیان بگذارید، و طرح درخواستی خود را از آقای پاکت تحویل بگیرید.

تولید و چاپ پاکت ، چاپ ست اداری ، چاپ جعبه ،  چاپ ساکت دستی تبلیغاتی ، ساک دستی آماده ، چاپ کاتالوگ ، چاپ سربرگ ، چاپ لیبل ، چاپ روبان ، چاپ اتیکت آویز ، چاپ مارک پارچه ای چاپ کاغذ بسته بندی ، چاپ ساک پارچه ای ، چاپ فولدر تبلیغاتی ، چاپ کارت ویزیت و کلیه ملزومات کاغذی و چاپی توسط مرکز تخصصی چاپ و بسته بندی آقای پاکت

مشاوره و سفارش: 33532729–021

09129562575 خطیبی

09121784130 رفیعی