چاپ پاکت آزمایشگاهی

چاپ پاکت آزمایشگاهی : مهم‌ترین و اولین کاربرد این نوع پاکت این است که به عنوان کاور و پوششی برای قرار دادن جواب آزمایش استفاده می‌شود. این پاکت در اندازه‌ها و ابعاد متفاوتی تولید می‌شوند. پاکت آزمایشگاهی علاوه بر آنکه پوشش و محافظ برای محتوای درون پاکت است، راهکاری مناسب و غیرمستقیم برای تبلیغات و برندینگ آزمایشگاه‌های تشخیص طبی به حساب می‌آید. به همین دلیل نمی‌توان از اهمیت آن‌ها چشم‌پوشی کرد. طراحی و چاپ با کیفیت پاکت ویژه آزمایشگاه، روشی مناسب و موثر برای ارائه بهتر خدمات پزشکی و جذب مخاطب در بلند مدت میشود.

 پاکت آزمایشگاهی به منظور قرار دادن جواب MRI، سی تی اسکن سونوگرافی رادیولوژی، پرونده بیمار یا دیگر اطلاعات درون کاور آن صورت می‌گیرد. چاپ کاور جواب آزمایشگاه به صورت افست، تا 4 رنگ مختلف و با مقوای گلاسه، مقوای پشت طوسی و کاغذ تحریر انجام می‌شود. همچنین امکان انجام خدمات تکمیلی چاپ مانند یووی، سلفون و ... قالب خاص مطابق با سلیقه شما وجود دارد.

پاکت آزمایشگاهی چیست؟

پاکت جواب آزمایش، یک نوع پاکت است که برای قراردادن جواب آزمایش های مختلف و ارسال نتایج آزمایش به بیمار یا به پزشک مربوطه استفاده می شود. این نوع پاکت حاوی اطلاعات مهمی است. برخی از اطلاعات مهمی که باید در این پاکت نامه قرار داد شود، عبارتند از: نام بیمار، شماره پرونده، نام آزمایشگاه، تاریخ انجام آزمایش، نتایج آزمایش و هرگونه توضیح مورد نیاز.

اهمیت چاپ پاکت آزمایشگاهی اختصاصی برای آزمایشگاه ها و مراکز سونوگرافی در چیست؟

یکی از روش‌های مناسب تبلیغ برای آزمایشگاه‌های تشخیص طبی، استفاده از پاکت آزمایشگاهی اختصاصی است. البته هدف استفاده از پاکت آزمایشگاه صرفا برای تبلیغ نیست؛ در درجه اول از آن برای نگهداری و محافظت جواب آزمایش و اطلاعات بیمار استفاده میشود. اما در کنار آن می‌توان به برندینگ و بازاریابی نیز توجه کرد. علاوه بر تبلیغ دلایل زیادی وجود دارد تا چاپ پاکت آزمایشگاهی ویژه با اهمیت تلقی شود:

1. چاپ پاکت آزمایشگاهی به آزمایشگاه یا مرکز سونوگرافی شما اعتبار می دهد و نشان می دهد که شما به کیفیت خدمات خود اهمیت می دهید.

2. به کمک پاکت های آزمایشگاهی، مشتریان می توانند نتایج آزمایش خود را با خود حمل کنند و این می تواند جهت افزایش رضایتمندی بیماران کمک مؤثری باشد.

3. چاپ پاکت آزمایشگاهی کمک می کند تا مشتریان یک دید تخصصی از مرکز شما بگیرند و درک بهتری از خدمات شما داشته باشند.

به طور کلی، چاپ پاکت آزمایشگاهی مناسب و با کیفیت به آزمایشگاه شما کمک می کند تا در بازار رقابتی آزمایشگاه ها و مراکز سونوگرافی به عنوان یک برند تلقی شوید و مشتریان به شما پیوند بخورند.

 لیست قیمت پاکت آماده آزمایشگاهی و اداری درب روی عرض

لیست قیمت بر مبنای 1000عدد میباشد حداقل سفارش 200عدد
انواع پاکت آزمایشگاهی و اداری (درب روی عرض)
کاغذ نخودی و کرافت و زرد
  نخودی زرد کرافت 80 گرمی
درب روی عرض A4 1.300.000 1.750.000 1.300.000
درب روی عرض A5 900.000 1.450.000 900.000
درب روی عرض A3 2.000.000 2.500.000 2.000.000
36*44 2.500.000 3.000.000 2.500.000

روش چاپ پاکت آزمایشگاهی

جنس پاکت آزمایشگاهی معمولا از کاغذ گلاسه و تحریر است و در اکثر مواقع در ۴ رنگ افست چاپ می‌شود. گرماژ این نوع پاکت ها در دو مدل ۱۳۵ گرم و ۸۰ گرم می باشد. پاکت ویژه آزمایشگاه معمولا در دو نوع بدون درب و پنجره دار تولید می‌شود. روش چاپ پاکت آزمایشگاهی به صورت زیر است:

1. طراحی طرح مورد نظر در نرم‌افزار طراحی گرافیکی.

2. تنظیم تنوع مواد،اندازه و اندازه ضخامت‌های پاکت‌ها.

3. چاپ کلیه جزئیات طرح بر روی پاکت با استفاده از رنگ‌های مناسب.

4. خشک شدن پاکت در دمای مناسب.

5. بسته‌بندی و ارسال پاکت به مشتری.

توجه: تنظیم صفحات چاپی، تغییرات سفارشی و نحوه پرینت کردن بسته به نوع مواد و ابعاد پاکت‌ها متفاوت باشد.

جنس کاغذ پاکت آزمایشگاهی

کاغذ پاکت های آزمایشگاهی عموما از نوع کاغذ کرافت (kraft paper) ساخته شده است که از فیبرهای چوبی به دست می‌آید و دارای ضخامت و مقاومت بالایی است. بعضی از آزمایشگاه‌ها از کاغذ های گلاسه، تحریر و کتان نیز استفاده میکنند.

سایزبندی پاکت های آزمایشگاه

پاکت های آزمایشگاهی در اندازه ها و سایزهای مختلفی بنا به درخواست شما ارائه می شوند. برخی از معمول ترین اندازه های پاکت آزمایشگاهی عبارتند ازپاکت A4، A3 ، A5   و B5  می باشد. پاکت A3 در ابعاد ۳۳ در ۴۴ سانتی متر تولید می‌شود. البته می توان پاکت را در ابعاد ۳۰ در ۴۲ سانتیمتر نیز تولید کرد. از جمله کاربرد پاکت های آ3 برای قرار دادن عکس رادیولوژی درون آن است.

پاکت A5 در ابعاد استاندارد ۲۲ در ۱۵ در ۵ سانتی متر تولید می‌شود . پاکت B5 نیز در ابعاد ۲۵ در ۱۸ سانتیمتر تولید می‌شود.

انواع پاکت آزمایشگاه

پاکت پنجره دار و پاکت بدون درب دو نوع پاکت مخصوص آزمایشگاه هستند.

پاکت پنجره دار، یک پاکت است که دارای یک پنجره شفاف است و در برخی صورت به عنوان پاکت شفاف نیز شناخته می‌شود. این پاکت در آزمایشگاه به منظور نگهداری و حمل نمونه‌هایی استفاده می‌شود که نیاز است محتوای آن‌ها مشاهده شود.

پاکت بدون درب، به عنوان پاکت ساده نیز شناخته می‌شود. این پاکت به صورت دستی یا با استفاده از ماشین‌آلات بسته‌بندی شده و شامل یک خط روی بالای پاکت می‌باشد که برای باز کردن پاکت باید آن خط را برید. این نوع پاکت در آزمایشگاه به منظور نگهداری و حمل جواب آزمایش های مختلف استفاده می‌شود.

پاکت پنجره دار چیست؟

پاکت پنجره دار، یک نوع پاکت است که دارای یک پنجره شفاف در بالای آن است که محتوای داخل پاکت را نشان می‌دهد. این پاکت‌ها برای بسته‌بندی محصولات مختلف مانند کارت‌های اعتباری، کارت هدیه، بیلت‌های هواپیما، پاسپورت، عکس و غیره استفاده می‌شوند. پاکت پنجره دار به دلیل ظاهر جذاب و نشان دهنده محتوای داخلی محصول، معمولاً جز بهترین گزینه‌ها برای بسته بندی محصولات است.

نکات لازم در طراحی پاکت آزمایشگاه

1- در طراحی پاکت آزمایشگاه از رنگ سازمانی آزمایشگاه خود استفاده کنید. هماهنگی رنگ محیط آزمایشگاه با رنگ پاکت آزمایشگاه تاثیر مثبتی روی شناخت مخاطب نسبت به شما دارد.

2- در پاکت آزمایشگاه، نام آزمایش مورد نظر، نام و نشان تجاری آزمایشگاه باید قابل مشاهده باشند.

3- علاوه بر نام و نام تجاری آزمایشگاه، نوع آزمایشی که درآن مرکز گرفته می شود نیز باید مشخص باشد.

4- از جمله مهمترین نکات در طراحی پاکت آزمایشگاه، توجه به نحوه گذاشته شدن جواب درون پاکت می باشد. مثلا اگر پاکت آزمایشگاه مورد نظر از نوع جیبدار باشد. می توانید برای قسمت های جیب دار هم طراحی های لازم را انجام دهید.

5- رعایت محدوده ابعاد پاکت طبق استانداردهای مربوط به اندازه پاکت ها، جهت جلوگیری از مشکلات در خط تولید و روال بسته بندی است.

6- طرح پاکت باید شکیل و ساده باشد و مطابق با روال های اندازه گیری باشد.

7- نام و نشان تجاری آزمایشگاه، شماره تلفن و آدرس نیز باید روی پاکت قرار داشته باشند.

8-در طراحی پاکت های آزمایشگاهی بر روی سادگی و وضوح اطلاعات تمرکز کنید.

پاکت رادیولوژی

پاکت رادیولوژی باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا فیلم یا سی‌دی رادیولوژی جا بگیرد و به خوبی نگهداری شود. علاوه بر این، پاکت باید از جنس مقاومی باشد که بتواند در برابر شکستگی، خراش و تماس با چیزهای تیز محافظت کند. در اکثر موارد، پاکت رادیولوژی از پلاستیک سخت ساخته شده و از اندازه بزرگتری برخوردار است تا فیلم‌ها و سی‌دی‌ها را به خوبی جای دهد.

سوالات متداول

چه چیزی تعیین کننده قیمت چاپ پاکت آزمایشگاهی است؟

قیمت چاپ پاکت آزمایشگاهی به عوامل مختلفی مانند ابعاد و اندازه پاکت، تعداد رنگ‌های استفاده شده در چاپ، مواد استفاده شده در ساخت پاکت و تعداد سفارش بستگی دارد. بنابراین، تعیین کننده قیمت چاپ پاکت آزمایشگاهی متغیر و به عوامل فوق الذکر بستگی دارد.

 چه مشخصاتی باید برای چاپ پاکت آزمایشگاهی در نظر گرفته شود؟

برای چاپ پاکت آزمایشگاهی، باید به مشخصات زیر توجه کرد:

1. اندازه پاکت: باید اندازه مناسبی انتخاب شود که بتواند نمونه آزمایشگاهی را به‌درستی جای دهد.

2. جنس پاکت: باید از جنسی استفاده کرد که برای نگهداری نمونه آزمایشگاهی مناسب باشد، بهترین جنس پاکت شامل پلی پروپیلن (PP) است.

3. رنگ پاکت: رنگ پاکت باید به‌نحوی باشد که برای حفظ شفافیت و شناسایی سریع‌تر نمونه آزمایشگاهی مناسب باشد.

4. تصویر پاکت: باید مشخصات مربوط به نمونه آزمایشگاهی روی پاکت چاپ شود که شامل نام تجاری آزمایشگاه، نوع نمونه، شماره نمونه و تاریخ نمونه‌برداری است.

5. نوع چاپ: برای چاپ پاکت روش‌های مختلفی وجود دارد که باید گزینه‌ای مناسب با کیفیت بالا برای چاپ انتخاب شود.

اندازه مناسب برای چاپ پاکت سونوگرافی چیست؟

به طور کلی، اندازه پاکت سونوگرافی در حدود ۲۴ در ۱۹ سانتی‌متر است. اما ممکن است اندازه‌های متفاوتی نیز برای پاکت سونوگرافی وجود داشته باشد که بیشتر بستگی به نوع و سایز دستگاه سونوگرافی دارد. برای اطمینان از اندازه پاکت مناسب برای دستگاه خود، بهتر است با تأمین کننده یا توزیع کننده دستگاه خود تماس بگیرید.

پاکت رادیولوژی سونوگرافی و ام آر آی چگونه باید باشد

باید مقاومت بالایی برای محافظت از عکس در مقابل نور خورشید، خمیدگی، ضربه و تاخوردگی داشته باشد این پاکت‌ها در گرماژ متفاوت ۷۰،۸۰، ۱۲۰ و ۱۴۰ تولید می‌شوند. جنس پاکت معمولا از نوع نخودی است و با توجه به ابعاد متفاوت عکسها و فیلم‌ها، طراحی و ساخته می‌شود.

 این پاکت ها باید ضد آب باشد. علاوه بر آن پاکت در دو نوع دکمه دار و بدون دکمه عرضه می‌شود و بر روی آن اطلاعات مهمی مانند مشخصات و نام بیمار، نام پزشک معالج، تاریخ دریافت، آدرس، شماره تلفن، وب سایت و راه‌های ارتباطی دیگر با مرکز درمانی ذکر می‌شود.

چاپ پاکت آزمایشگاهی و کاور جواب دهی در چه ابعادی صورت می‌گیرد؟

پاکت آزمایشگاهی در ابعاد و انواع مختلف و به منظور کاربردهای متفاوت انجام می‌شود. بسته به نوع اطلاعات و نوع آزمایش و سایز کاور جواب آزمایش از ابعاد مختلف پاکت بیمارستانی و ازمایشگاهی استفاده می‌شود. مانند

• پاکت آزمایشگاهی ملخی

• چاپ پاکت آزمایشگاهی A4 که مناسب برگه‌های با سایز A4 می‌باشد.

• پاکت جواب آزمایشگاهی A3 در مواردی مثل جواب سونوگرافی یا عکس کاربرد دارد

 • چاپ کاور جواب آزمایش ملخی پنجره دار   

شما میتوانید در هر ابعادی که مورد استفاده آزمایشگاه تان است سفارش خود را ثبت کنید.

اهمیت رعایت دقت و زیبایی و استحکام در پاکت آزمایشگاه

به دلیل اهمیتی که اطلاعات بیماران و افراد مثل جواب رادیولوژی، سونوگرافی و ... دارد، مهم است  پاکتی که این اطلاعات در آن نگهداری می‌شود، دارای استحکام لازم باشد. چرا که هرگونه خرابی و پارگی در پاکت ممکن است برای جواب آزمایش  مشکل به وجود بیاورد و قابل خواندن نباشد. بنابراین استفاده از متریال با کیفیت در چاپ پاکت آزمایشگاهی و طراحی اصولی لوگوی آزمایشگاه یا مرکز درمانی در جلب اعتماد و رضایت بیماران تاثیر بسزایی خواهد داشت.

کلام آخر

چاپ هرگونه پاکت آزمایشگاهی مطابق با سلیقه و سفارش شما در مرکز تخصصی چاپ آقای پاکت صورت می‌گیرد. اگر داشتن پاکت آزمایشگاهی با کیفیت و زیبا برای شما مهم است و می‌خواهید از رعایت اصول حرفه‌ای در چاپ کاور آزمایشگاهی مرکز درمانی خود مطمئن باشید، می توانید به نمونه کارهای ما نگاهی بیندازید. آقای پاکت از تخصص بالایی در زمینه طراحی و چاپ برخوردار بوده و رعایت کیفیت و دقت را در انجام خدمات و تولید انواع محصولات چاپی تضمین می کند.

تولید و چاپ پاکت ، چاپ ست اداری ، چاپ جعبه ،  چاپ ساکت دستی تبلیغاتی ، ساک دستی آماده ، چاپ کاتالوگ ، چاپ سربرگ ، چاپ لیبل ، چاپ روبان ، چاپ اتیکت آویز ، چاپ مارک پارچه ای چاپ کاغذ بسته بندی ، چاپ ساک پارچه ای ، چاپ فولدر تبلیغاتی ، چاپ کارت ویزیت و کلیه ملزومات کاغذی و چاپی توسط مرکز تخصصی چاپ و بسته بندی آقای پاکت

مشاوره و سفارش: 33532729–021

09129562575 خطیبی

09121784130 رفیعی