چاپ کارت ویزیت

چاپ کارت ویزیت

چاپ کارت ویزیت : مطمئناً تابحال برای شما هم پیش آمده است که وارد شرکت، موسسه، مطب یا هر مکانی که خدماتی را به شما ارائه می‌دهد شوید و کارت کوچکی را دریافت کنید که نام، اطلاعات تماس و نوع خدمتی که انجام می‌شود بر روی آن درج شده باشد.

این کارت کوچک، کارت ویزیت نام دارد. قبلاً شاید فقط شرکت ها یا مطب های بزرگ این کارت را در اختیار مشتری قرار می‌دادند اما امروزه با پیشرفت بازار رقابتی و برند سازی و نیاز به جلب توجه مشتریان انواع شغل های خدماتی مانند لوله کش، تعمیرکار لوازم برقی، نظافت چی و همچنین انواع مغازه های کوچک و بزرگ کارت ویزیتی برای ارائه به مشتریان خود دارند.

اهمیت کارت ویزیت در کسب و کار

کارت ویزیت یا بیزینس کارت، یک کارت کاغذی کوچک، چاپ شده و معمولاً به اندازه کارت اعتباری است. کارت ویزیت اطلاعات یک کسب و کار، مانند نام، اطلاعات تماس و لوگوی برند را در خود جای می‌دهد. طراحی و چاپ کارت ویزیت تبلیغاتی بخش مهمی از برندسازی است. وقتی این بیلبورد های جیبی به درستی طراحی و چاپ شوند، می‌توانند تاثیر ماندگاری بر جای بگذارند و کسب و کار پررونقی را برای شما بوجود بیاورند.

چند مورد از اهمیت چاپ کارت ویزیت

 • کارت ویزیت بیانگر حرفه‌ای بودن برند شما است.
 • اولین برداشت از برند را در ذهن مخاطب حک می‌کند.
 • کارت ویزیت متفاوت و خلاقانه موجب بازاریابی مستقیم می‌شود.
 • مبادله اطلاعات تماس
 • مهمترین و موثرترین ابزار بازاریابی مستقیم است.

اولین ابزار معرفی کسب و کار

چاپ کارت ویزیت اولین ابزار معرفی کسب و کار است و مانند دیگر ملزومات هویت سازمانی برند مانند کاتالوگ، تراکت، بروشور  و... باید با هویت برند شما تناسب داشته و از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار باشد. شما می‌توانید برای انتقال اطلاعات تماس شرکت خود از قبیل تلفن، آدرس، ایمیل از کارت ویزیت استفاده نمایید. باید توجه داشته باشید ست اداری شما شامل کارت ویزیت نیز میشود که باید طراحی آن با سایر اقلام ست اداری متناسب باشد.

کارت ویزیت منحصر به طراحان و صنایع خلاق نیست و در واقع یک کارت نوآورانه برای هر نوع کسب و کاری اعم از بزرگ یا کوچک می‌باشد آقای پاکت با چاپ و طراحی انواع کارت ویزیت در طرحها و رنگهای مختلف در خدمت شما دوستان عزیز و گرامی می‌باشد.

چاپ کارت ویزیت به چند صورت انجام می‌شود.

آقای پاکت قصد دارد در این قسمت به شرح دو مورد از انواع چاپ کارت ویزیت، یعنی چاپ کارت ویزیت دیجیتال و کارت ویزیت افست بپردازد:

چاپ افست

چاپ افست یا همان لیتوگرافی روشی است که برای چاپ انبوه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش رنگ‌ها و تصاویر، از طریق غلتک‌های مشخص شده، روی صفحات فلزی حرکت کرده چاپی با کیفیت را موجب می‌شوند از این روش به عنوان به صرفه‌ترین روش چاپ برای تیراژهای بالا نام می‌برند.

چاپ دیجیتال

یکی از جدیدترین  روش‌های تبدیل تصاویر دیجیتال و با کیفیت به محصولات چاپی، چاپ دیجیتال است. این نوع چاپ مزایای زیادی از جمله چاپ در تیراژ پایین، مقرون به صرفه بودن در چاپ تیراژ پایین، سرعت چاپ بالا است.

چاپ کارت ویزیت با روش لترپرس

علاوه بر این دو نوع چاپ نوع دیگری از چاپ کارت ویزیت وجود دارد که به آن چاپ لترپرس می‌گویند. از این روش معمولا برای چاپ کارت ویزیت لمینیت مات و کارت ویزیت لمینت استخوانی برجسته استفاده می‌کنند. در این نوع کارت ویزیت‌ها اعداد، حروف، لوگوی شرکت و... حالت برجسته دارند. این روش چاپ از هزینه بیشتری برخوردار است.

تفاوت چاپ افست و دیجیتال

چاپ افست برای تیراژ بالا به صرفه تر است از سرعت کمتری در چاپ برخوردار است  و از چاپ افست بر روی متریال های مختلف در سایز و برش های گوناگون استفاده میشود چاپ افست رنگ واقعی را به شما تحویل میدهد.

 ولی در چاپ دیجیتال سرعت چاپ بالا تر میرود و برای تیراژ پایین مرقوم به صرفه تر است چاپ دیجیتال تنها بهترین رنگ مشابه را به شما ارائه میدهد.

انواع مدل و جنس کارت ویزیت

چاپ کارت ویزیت در انواع طرح، رنگ و سایز استاندارد یعنی 6*9 سانتیمترچاپ می شود.چاپ کارت ویزیت در دیگر سایز های 5.5*5.5 سانتیمتر، 5.9*5.6 سانتیمتر امکان خاص بودن برای برند و سازمان شما را فراهم می‌کند. استفاده از یک کارت ویزیت ایده آل در روابط اجتماعی و کسب و کارها بسیار مهم است. کارت ویزیت‌ها با توجه به ابعاد و فضای کوچک خود، معرف هویت سازمانی و برند شما هستند و می‌توانند متناسب با اهداف سازمان دارای نوع چاپ و قیمت متفاوت باشد. از جمله انواع کارت ویزیت که می‌توان به آن اشاره کرد عبارتند از:

کارت ویزیت مربعی، چاپ کارت ویزیت فانتزی، کارت ویزیت PVC ، کارت ویزیت شیشه‌ای، کارت ویزیت ارزان، چاپ کارت ویزیت فوری، کارت ویزیت لاکچری، کارت ویزیت خلاقانه و کارت ویزیت سه بعدی. قابل ذکر است که  جنس کارت ویزیت، فونت، رنگ، طرح و سایز علاوه بر این که به طور غیر مستقیم تاثیری قوی بر مخاطب می‌گذارد موجب تفاوت قیمت نیز می‌شود.

انواع مدل‌های چاپ کارت ویزیت

برخی از ویژگیهای انواع کارت ویزیت ومتریال های استفاده شده درآن را برای شما بازگو خواهیم کرد.

کارت ویزیت لمینت مات: کارت ویزیت لمینت مات با استفاده از کاغذ گلاسه 300 گرم که به وسیله سلفون مات میکرون بالا در هر دو طرف روکش می‌شود، ساخته می شود. این موضوع باعث میشود این نوع کارت در مقابل شکستن وتا خوردگی مقاومت بالایی داشته باشد. تنها فرق آن با لمینت براق روکش ماتی است که روی آن کشیده می‌شود.

کارت ویزیت کتان آلمان (بافت دار): از خصوصیات این متریال می‌توان به زیبایی، استحکام، سبکی و انعطاف پذیری آن اشاره کرد. قیمت این نوع مقوا نسبت به مقواهای دیگر مقدار اندکی بیشتر است.

کارت ویزیت کهلر(بافت دار): این کارت ویزیت دارای بافت ریز و ظریف است. بافت‌ها موجود در این کارت‌ها بسته به نوع کاغذ کتان متغیر است. در کاغذ کتان شیارهای عمودی یا افقی یا هر دو دیده می‌شود که این شیارها و بافت‌های ریز زیبایی ویژه‌ای به کارهای چاپی و مخصوصا کارت‌های ویزیت می‌دهد.

کارت ویزیت سلفون مات: کارت ویزیت سلفون مات با روکش سلفون ماتی که بر روی آن کشیده می شود پوشانده شده و سطح آن  یکدست  مات است. این نوع کارت از قیمت مناسبی برخوردار است و برای تیراژ بالا بصرفه و مناسب است.

کارت ویزیت سلفون براق: این کارت به لحاظ قیمت مناسب آن بهترین انتخاب جهت چاپ در تیراژهای بالا است. این نوع کارت ویزیت به وسیله سلفون براق روکش می‌شود که علاوه بر ایجاد رویه‌ای براق، استحکام بیشتری به کارت می‌دهد و از پاره شدن آن جلوگیری می‌کند.

کارت ویزیت سلفون مات مخملی: پوشش سلفون مخملی علاوه بر ویژگی‌های سلفون‌های معمولی مثل افزایش مقاومت در برابر رطوبت و پارگی، مانند سلفون مات بسیار زیبا بوده، بازتاب نور کمی دارد و اثر انگشت کمتری را به خود جذب می‌کند. علاوه بر این موارد حس لمس بسیار خاص و مخمل گونه‌ای را برای مخاطب ایجاد می‌کند. این پوشش برای کارت ویزیت‌هایی با طراحی خاص و لوکس با رنگ‌های تیره و کلاسیک بسیار مناسب و چشمگیر است.

کارت ویزیت گلاسه: این نوع کارت ویزیت‌ها بر روی کاغذ گلاسه 300 گرمی چاپ می‌شوند و پرکاربردترین نوع کارت ویزیت در ایران است. این کارت ویزیت‌ها به صورت تک رو و یا دو رو چاپ شده و با سلفون روی آن را می‌پوشانند.

کارت ویزیت لمینت برجسته طلاکوب دورگرد: در این نوع کارت از مقوای گلاسه 600 گرم که با سلفون 25 میکرون حرارتی مات پوشانده شده است استفاده می‌شود. این کارت ویزیت از مقاومت بالایی برخوردار است.

کارت ویزیت طلا کارت دورگرد:  این نوع کارت ویزیت فانتزی شیک و متفاوت است. یکی از دلایل جذابیت این نوع کارت ویزیت وجود بخش‌های طلاکوب در قسمت‌های از کارت است. این محصول بر روی کاغذ کلاسه 300 گرمی چاپ شده و با روکش پلاستیکی و ضخیم لمینیت براق پوشانده می‌شود.

ویزیت لمینت برجسته دورگرد:  در این نوع کارت از کاغذ مرغوب و با ‌استحکام استفاده شده است و همچنین تکنیک چاپ خاص یووی موضعی بکار می‌رود. استحکام زیاد و ماندگاری در کنار قیمت مناسب، از ویژگی‌های خاص این چاپ کارت ویزیت است. در یووی موضعی قسمت‌های از کارت براق می‌شود.

کارت ویزیت کتان: این نوع کارت ویزیت در دسته کارت ویزیت خاص و فانتزی به خاطر جنس کاغذ مورد استفاده در آن جای می‌گیرد. نوع بافت کاغذ استفاده شده در کارت ویزیت کتان، جذابیت و زیبایی خاصی به این کارت میدهد.

کارت ویزیت لیبل ویزیتی: کارت ویزیت لیبلی یکی از انواع کارت ویزیت یا لیبل‌ها است که در سایز کارت ویزیت طراحی می‌شود و به چاپ می‌رسد. تفاوت عمده لیبل ویزیتی با سایر کارت ویزیت‌ها در ویژگی برچسب‌دار بودن آن است که این امکان را به شما میدهد که لیبل خود را بر روی سطوح مختلف بچسبانید، و به نوعی تبلیغات خود را گسترش دهید.

کارت ویزیت یو وی گلاسه:  این کارت  بر روی کاغذ گلاسه  چاپ شده و یک لایه UV بصورت روکش روی آن کشیده می‌شود. این کارت به عنوان کارت دو رو معمولی و ارزان در بازار شناخته شده است و جهت تیراژهای بالا مقرون به صرفه است.

کارت ویزیت سلفون مات موضعی دورگرد: یووی موضعی احتمال خطا تا 2 میلیمتر را دارد و برای نوشته‌ها و لوگوهای پیچیده توصیه نمی‌شود.

 کارت ویزیت سلفون مخملی طلاکوب دورگرد: این کارت تمام خصوصیات کارت ویزیت سلفون مات طلاکوب دورگرد را دارا است و تنها تفاوت این دو با هم در نوع سلفون مورد استفاده است.

کارت ویزیت سلفون مات طلاکوب دورگرد: جنس مورد استفاده در این کارت گلاسه 300 گرم است به همراه روکش سلفمون مات که برخی از قسمت‌های آن طلاکوب می‌شود. در این کارت از فونت‌های ریز ونازک نمی‌توان استفاده کرد.

کارت ویزیت سلفون مخملی موضعی دورگرد: جنس مورد استفاده در این کارت گلاسه 300 گرمی است همراه با روکش سلفون مخملی که قسمت‌های از آن یو وی موضعی شده و برجسته و براق است.

کارت ویزیت سلفون مخملی(دورگرد سایز6 در 9وسایز 8.5*4.8 بدون دورگرد): همان کارت ویزیت سلفون است، با این تفاوت که سلفون آن حالت مخملی دارد. البته که جنس مخملین و زیبای سطح کارت منظره و ظاهر چاپ را هم تحت تاثیر قرار می دهد.

جنس کاغذ های مصرفی در کارت ویزیت وگرماژ آنها

 • کاغذهای گلاسه (مات و براق)
 • کتان
 • کارتی
 • فابریانو
 • PVC

گرماژ کاغذ های مصرفی کارت ویزیت

 • 250 گرمی
 • 300 گرمی
 • 350 گرمی

نکات تکمیلی در مورد چاپ کارت ویزیت

 • برش‌های خواص
 • آمباس کردن
 • برجسته کردن

برش های خاص: با طراحی و ساخت قالب تیغ برش امکان برش  کارت ویزیت خاص انجام می شود .

امباس یا بافت دار کردن کارت ویزیت : امباس به روشی گفته میشود که با ایجاد نقش‌های برجسته بر روی سطح کارت ویزیت بصورت کلی و یکدست آن را از حالت ساده به طرح دار تغییر می‌دهد.

برجسته کردن : به صورت یو وی موضعی برای جلب توجه مخاطب در چاپ قسمتی از کار ( برند، لوگو، شعار و… ) برجسته می‌شود که با توجه به ضخامت و نوع کاغذ این برجسته شدن نیز متغیر است.

نکات قابل تامل

برای تیراژ پایین ازچاپ دیجیتال استفاده کنید. ولی اگر حداقل به 1000 نسخه نیاز داشتید حتما از روش چاپ افست کارت ویزیت بهره ببرید زیرا به صرفه تر است.

از نرم افزارهای فتوشاپ و کورل برای چاپ کارت ویزیت استفاده کنید.

سعی  کنید از طراحی و رنگهای زیبا و شکیل برای کارت ویزیت خود استفاده کنید.

برای طراحی کارت ویزیت شخصی و یا طراحی کارت ویزیت شرکتی تیراژ مورد نیاز خود را برآورد کنید.

کارت ویزیت با Qr کد معمولا با کیفیت بالا چاپ می‌گردند تا در خواندن کد پس از چاپ دچار اشکال نگردد.

توجه داشته باشید خروجی نهایی کارت ویزیت با هویت برند شما مشکلی نداشته باشد.

جمع بندی

در واقع  کارت ویزیت جزو ابزارهایی است که هویت برند ما را حمل میکند کارت ویزیت بیانگر حرفه‌ای بودن  برند شما است .پس شما با آقای پاکت میتوانید بدرخشید. برای استعلام قیمت طراحی و چاپ کارت ویزیت با شماره های مرکز تخصصی چاپ آقای پاکت تماس بگیرید. این مجتمع با بهره‌گیری از بروزترین دستگاه چاپ دیجیتال و دستگاه چاپ افست می‌تواند کارت ویزیتی مناسب با کسب و کار شما با هر نوع متریال و قیمت مناسب  را در اسرع وقت و با بهترین کیفیت تحویل دهد.

تولید و چاپ پاکت ، چاپ ست اداری ، چاپ جعبه ،  چاپ ساکت دستی تبلیغاتی ، ساک دستی آماده ، چاپ کاتالوگ ، چاپ سربرگ ، چاپ لیبل ، چاپ روبان ، چاپ اتیکت آویز ، چاپ مارک پارچه ای چاپ کاغذ بسته بندی ، چاپ ساک پارچه ای ، چاپ فولدر تبلیغاتی و کلیه ملزومات کاغذی و چاپی توسط مرکز تخصصی چاپ و بسته بندی آقای پاکت

مشاوره و سفارش: 33532729–021

09129562575 خطیبی

09121784130 رفیعی